Водяна тепла підлога

Розпочинають монтаж водяної теплої підлоги з того, що насамперед розподіляють приміщення на ділянки або, як їх ще називають, поля. Кількість полів залежить від площі приміщення та його геометрії. Максимальна площа поля становить 40 м2 при співвідношенні сторін не менше 1:2. Необхідність створення таких ділянок спричинена температурним розширенням стяжки, яке обов’язково потрібно компенсувати, – інакше покриття тріскатиме. Тому по лініях розподілу приміщень після монтажу труб необхідно передбачити компенсаційні шви, що виконують роль температурних компенсаторів.

  • На попередньо очищену основу укладають гідроізоляцію, а по периметру приміщення приклеюють демпферну стрічку, що слугує для компенсації теплового розширення стяжки.
Укладання гідроізоляції

Рис. 1. Укладання гідроізоляції

Укладання демпферної стрічки

Рис. 2. Укладання демпферної стрічки

  • На гідроізоляцію укладають теплоізолювальні панелі із пресованого полістиролу зі спеціальними пухирцями, між якими вкладають трубу. Отже, трубу не потрібно кріпити, що скорочує час монтажу. Загалом у системі теплої підлоги можна також використовувати й стандартні мати із пресованого полістиролу без пухирців. Трубу у такому разі кріплять за допомогою гарпун-скоб.
Укладання теплоізолювальних панелей

Рис. 3. Укладання теплоізолювальних панелей

Для облаштування теплої підлоги можна використовувати поліетиленові труби з кисневим бар’єром або багатошарові труби з алюмінієвим прошарком. Труби розкладають поверх шару утеплювального матеріалу. Необхідно врахувати, що довжина труби для однієї гілки теплої підлоги не може перевищувати 80-ти метрів.

Укладання труби для системи водяної підлоги

Рис. 4. Укладання труби для системи водяної підлоги

Ми вже писали, як правильно вибрати труби для водяної теплої підлоги

Укладання труби для системи водяної підлоги

Рис. 5. Укладання труби для системи водяної підлоги

Укладання труби для системи водяної підлоги

Рис. 6. Укладання труби для системи водяної підлоги

Укладання труби для системи водяної підлоги

Рис. 7. Укладання труби для системи водяної підлоги

Безпосередньо перед заливанням стяжки систему водяної підлоги під’єднують до колектора і перевіряють тиск у системі. Для перевірки використовують тиск у півтора рази вищий, ніж номінальний робочий тиск труби, що вказаний на ній.

ЧИТАЙТЕ  Електричне підігрівання підлоги – кабельне чи плівкове
Підключення системи теплої підлоги до колектора

Рис. 8. Підключення системи теплої підлоги до колектора

Перевірка тиску в системі теплої підлоги

Рис. 9. Перевірка тиску в системі теплої підлоги

  • Заливають стяжку при кімнатній температурі, при цьому система перебуває під робочим тиском (в умовах котеджу це становить приблизно 2–2,5 атм).
Заливання стяжки

Рис. 10. Заливання стяжки

Заливання стяжки

Рис. 11. Заливання стяжки

Для стяжки зазвичай застосовують цементно-піщаний розчин або піскобетон. Можна додавати до стяжки спеціальний пластифікатор, що зменшує поверхневий натяг води, що використовують для приготування розчину, і сприяє збільшенню об’ємної маси покриття, завдяки чому досягають збільшення його теплопровідності й при цьому одночасно підвищується межа міцності на стискування.

Систему потрібно запустити через 21 день після заливання розчину (після того, як розчин повністю затвердне), підтримуючи температуру в межах між +20–25°C (і підтримувати її на такому рівні ще 3 дні). Після цього довести температуру в системі до максимальної й підтримувати її протягом 4-х днів.