Оригінальний спосіб обігріву будинку використала пара з Швеції – Чарльз

Сацілотто (Charles Sacilotto) і Марі Гранмар (Marie Granmar). Вони придбали літній будинок, реконструювали його і спорудили навколо нього скляну теплицю.

Ідея такого екологічного будинку не є новою. Ще у 1974 році архітектор Бенгт Варне (Bengt Warne) спроектував та спорудив перший будинок такого типу.

Швеція відома холодними та затяжними зимами. На опалення приміщень витрачаються значні кошти. Саме тому подружжя вирішило зробити свій будинок енергоощадним і використати для цього ефект теплиці.

Скляна конструкція спроектована таким чином, що захищає будинок не лише від дощу та снігу, але також і від холоду ззовні. Товщина скла – 4 мм. Форма купола дозволяє витримати пориви вітру або насипи снігу. А завдяки сонячній енергії, що направлена на будинок, немає потреби в щільній ізоляції.

Сонячне освітлення всередині створює ідеальне середовище, придатне для проживання не лише влітку. Наприклад, якщо зовні температура становить -2°С, то в будинку вона тримається на рівні +15-20°С. Звісно, взимку потрібно додатково опалювати кімнати. Однак, для цього достатньо невеликих електричних обігрівачів.

В теплі місяці скляний дах автоматично відчиняється, щоб зрегулювати температуру в будинку. Балконні двері та вікна можна відкривати вручну та додатково провітрювати приміщення.

Щоб максимально використати площу, подружжя переобладнало дах будинку в терасу. Тепер тут можна читати книги та ніжитися на сонці.

Така незвична конструкція допомагає не лише економити на опаленні, але й вирощувати нетипові для шведів овочі та фрукти: виноград, інжир, огірки, помідори.

Звісно, спорудження інноваційного будинку не є дешевим. Проте Чарльз та Марі задоволені, що мають не лише гарне, але й економне житло.

ЧИТАЙТЕ  Електричні котли у сучасних системах опалення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я