Перша система опалення була винайдена людиною і називалася вогонь. Спочатку для обігріву первісна людина використовувала вогнища. Коли навчилася будувати примітивні домівки, то багаття перекочували в центр основної кімнати.

Систему опалення, що схожа до сучасної, винайшли греки, а далі розвинули римляни. Ця система мала назву гіпокауст, що означає «нагрівання знизу». Під підлогою розміщувалися печі, в яких згорала біомаса, тепло піднімалося догори і підігрівало підлогу. Цей метод обігріву був неефективним, його могли дозволити собі лише заможні римляни. Але навіть вони опалювали в такий спосіб лише одну кімнату, переважно це була ванна.

Більш доступним та безпечним методом обігріву стали печі та каміни, що почали з’являтися в Середньовіччі. І печі, як основний вид обігріву, проіснували аж до 19 століття.

Ідея сучасного центрального опалення зародилася у 18 столітті. Її «батьком» був швед Мартен Трифвальд. Для потреб теплиці він розробив систему нагрівання води, яка мала опалювати приміщення. Однак, в житлових приміщеннях таке опалення не застосовувалося.

Справжній розвиток центрального опалення відбувся після другої світової війни. Відбудовуючи будинки після руйнувань, можна було прокладати і нові форм обігріву приміщень та розширювати нові мережі.

В 50-60 рр. 20 століття центральне опалення стало можливим за рахунок розвитку промислових центрів.

Системи опалення еволюціонують разом з людиною. Сьогодні, крім центрального опалення, існують газові, електричні, водяні, повітряні системи опалення. А при виборі системи враховують також автономність, економічність та захист навколишнього середовища.

ЧИТАЙТЕ  Кабельні нагрівальні електричні мати для теплої підлоги

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я