Електричні нагрівальні мати

Сьогодні багато людей все більше переконуються, що максимально комфортну для проживання температуру у помешканні можна досягти теплою підлогою з підігрівом. Так, у квартирах найчастіше встановлюють електричні теплі підлоги, а у приватних будинках – водяні.

Для електричної теплої підлоги фахівці рекомендують використовувати кабельні нагрівальні електричні мати або інфрачервону плівку. В чому відмінність між кабельною та плівковою підлогою теплою підлгою, ми розглядали тут.

У цьому матеріалі мова йтиме про кабельні нагрівальні електричні мати.

Що ж таке кабельні нагрівальні електричні мати, якими вони бувають, у чому їхня особливість, переваги, як вони працюють, як правильно їх укласти та змонтувати ?

Що таке нагрівальний мат

Фактично, це тонкий кабель (діаметром до 4,5 мм), закріплений на спеціальній сітці зі скловолокна хвилеподібно, ширина якої півметра. Нагрівальна жила у такому кабелі ізольована та захищена зовнішньою оболонкою.

У термоматах використовують одно- або двожильний кабель.

Основною перевагою нагрівальних матів з одножильним кабелем є невисока вартість, а досить істотним недоліком – підвищений рівень електромагнітного поля. Відтак такі термомати не рекомендовано використовувати у житлових приміщеннях, зокрема спальнях.

Двожильний нагрівальний мат порівняно із одножильним – сучасний інноваційний варіант, у якому, окрім нагрівальної жили є ще звичайний електрокабель, завдяки чому досягається зниження електромагнітного випромінювання. Тому двожильні нагрівальні мати рекомендовано для підігріву підлоги у вітальнях, спальнях, дитячих кімнатах.

Отож, особливістю нагрівального мата є те, що у ньому основою для кріплення кабелю є сітка із синтетичних волокон, яка надійно захищає кабель від ймовірних механічних пошкоджень. При монтажі мата можна легко розрізати сітку та змінити напрямок укладання кабелю, не порушуючи при цьому загальну його структуру.

Укладання термомата  – крок за кроком

Крок перший: креслимо монтажний план розташування термомата у приміщенні, враховуючи те, що його треба розкладати на відстані 10–15 см від стін і 15–20 см від радіаторів систем опалення (за наявності); визначаємо ​​місця встановлення усіх основних елементів теплої підлоги (терморегулятора, термодатчика, електропроводки); розраховуємо площу термоматів.

ЧИТАЙТЕ  Стяжка для теплої підлоги: як правильно облаштувати

Радимо на майбутнє зберегти монтажний план як необхідний орієнтир конструкції теплої підлоги у разі виникнення можливих неполадок.

Монтажний план для теплої підлоги
Монтажний план для теплої підлоги

Крок другий: визначаємо місце, де буде терморегулятор і термодатчик. Найкраще встановлювати датчик температури у безпосередній близькості від підлогового покриття, у штробі, попередньо зробленій у підлозі. Такий самий канал (штробу) облаштовуємо у стіні для прихованого прокладання монтажного дроту, що з’єднує терморегулятор з нагрівальними елементами системи. Терморегулятор, як правило, розміщуємо у стіні, у доступному для керування місці у стандартну монтажну коробку, до якої підведено електроживлення 220 В.

Штроба для терморегулятора теплої підлоги
Штроба для терморегулятора теплої підлоги
Штроба для укладки гофри для термодатчика
Штроба для укладки гофри для термодатчика

Крок третій: готуємо робочий майданчик для облаштування теплої підлоги: прибираємо грубе сміття і пилососимо поверхню підлоги, усуваємо нерівності й гострі елементи. Для забезпечення доброго зчеплення (адгезії) плиткового клею зі стяжкою рекомендуємо обробити бетонну поверхню вологою ганчіркою або грунтовкою.

Крок четвертий: монтуємо термодатчик температури, який розміщуємо у гофротрубку в одному кінці, а з іншого кінця виходитиме провід, під’єднаний до терморегулятора. Обидва боки гофрованої трубки герметизуємо так, щоб на датчик не потрапив плитковий клей. Усю цю конструкцію укладаємо у зроблену у підлозі канавку і виводимо до терморегулятора.

Крок п’ятий: ґрунтуємо поверхню, на яку будемо укладати теплу підлогу, і даємо їй висохнути, розкладаємо нагрівальні мати за заздалегідь розробленою схемою.

Загрунтована підлога, на якій розміщено нагрівальні мати
Загрунтована підлога, на якій розміщено нагрівальні мати

Крок шостий: сітку нагрівальних секцій ріжемо там, де необхідно обійти місця під меблями, колони, виступаючі кути тощо. Під час монтажу нагрівальних матів варто бути дуже обережним, щоб не стати на термомат, а також старатися не накладати термомат один на другий.

У зонах, де будуть меблі, термомат не розміщуємо
Оминаємо місця, де будуть меблі

Вимірюємо опір нагрівального кабелю і звіряємо отримане значення із зазначеним на упакуванні, а також перевіряємо ізоляцію на відсутність пошкоджень.

Крок сьомий: переконавшись у працездатності системи, на підлогу наносимо клейову основу, товщина якої не повинна перевищувати 5 мм, розрівнюємо шпателем і даємо підсохнути.

ЧИТАЙТЕ  Для чого потрібна демпферна стрічка?
Наносимо клейову суміш на термомат
Наносимо клейову суміш на термомат

Крок восьмий: під’єднюємотерморегулятор, тому кінці установочного (холодного) проводу, а також кінці нагрівального кабелю і термодатчика зачищаємо і з’єднуємо відповідно до схеми; екрануючий шар потрібно заземлити.

Перевіряємо параметри теплої підлоги перед підключенням
Перевіряємо опір теплої підлоги перед підключенням

Увага! Вмикати теплу підлогу ДО повного висихання поверхні підлоги НЕ МОЖНА! Експлуатувати систему можна через 8 діб, тобто після висихання розчину.

Крок дев’ятий: підключивши теплу підлогу до мережі живлення, можна укладати підлогове покриття. На наявний шар клею наносимо новий, товщиною не більше 10 мм, на який кладемо керамічну  плитку.

Укладка плитки на теплу підлогу
Укладка плитки на теплу підлогу

Увага! Вмикати теплу підлогу ДО повного висихання поверхні підлоги НЕ МОЖНА! Експлуатувати систему можна через 8 діб, тобто після висихання розчину.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я