Демпферна стрічка

Мабуть, не кожен знає, що таке демпферна стрічка. Відтак на перший погляд може виникнути думка, що без неї можна обійтися, мовляв, яку таку важливу функцію може виконувати якась стрічка, і зокрема при укладанні водяної теплої підлоги.

Але спочатку давайте з’ясуємо, що ж це за стрічка, з яких матеріалів виготовлена, яку функцію виконує і як правильно її укласти, аби вона якомога ефективніше відповідала своєму призначенню, та чи можна її чимось замінити.

Що таке демпферна стрічка

Для кращого розуміння  пояснимо, що демпферну стрічку ще називають крайковою, тобто такою, що обмежує чи відділяє певні ділянки стяжки, зокрема також стяжку від стіни. Стрічку укладають між стяжкою і стіною по всьому периметру приміщення. Також вона може розділяти великі масиви стяжки, слугуючи компенсаційним швом.

Загалом це стрічка зі спіненого поліетилену, яку зазвичай продають у рулонах по 50 м. Її ширина –  біля 15 см, а товщина  – у межах  4–10мм.

Оптимальною є товщина стрічки 5–8мм, але все залежить від товщини стяжки: що грубший шар стяжки, то більшою має бути товщина демпферної стрічки.

Демпферна стрічка
Демпферна стрічка

Для чого конкретно можна використовувати демпферну стрічку

Демпферну стрічку можна використовувати для:

• компенсації лінійного температурного розширення стяжки при облаштуванні стяжки по теплій підлозі; її укладають між стяжкою і стіною по всьому периметру приміщення; також вона може розділяти великі масиви стяжки, слугуючи таким чином компенсаційним швом;

• теплоізоляції, завдяки чому знижуються втрати тепла через щільне прилягання стрічки до стіни;

• звукоізоляції, тобто запобігання передачі ударного шуму і вібрації від стяжки у стіни приміщення.

Демпферна стрічка, укладена по периметру приміщення
Демпферна стрічка, укладена по периметру приміщення

Чи можна замінити демпферну стрічку?

Отож, як зазаначено вище, демпферна стрічка – це пінополіетилен, нарізаний на смуги шириною по 15см. Це означає, що при відсутності спеціальну демпферну стрічку можна замінити звичайним рулонним пінополіетиленом (ізолон, пенофол, фольгоізол), нарізаним на смуги по 10–12см ( це залежить від товщини стяжки). До речі, це вийде суттєво дешевше ніж купівля демпферної стрічки.

ЧИТАЙТЕ  Електричні котли у сучасних системах опалення

Наведемо приклад. Припустимо, нам потрібно 50м погонних стрічки. Тому ми беремо 5 пог. метрів рулонного ППЕ (шириною 1 м) і розрізаємо його на смуги по 10см звичайним будівельним ножем. Таким чином отримуємо ті ж 50 м пог. демпфернї стрічки.

Стрічку можна розрізати вздовж
Стрічку можна розрізати вздовж

Як правильно укласти та зафіксувати демпферну стрічку по периметру стін?

Стрічку укладають по периметру усіх стін, де будуть облаштовувати теплу підлогу зі стяжкою, після чого її просто притискають розчином.

Приклеювання стрічки до стіни, як здається на перший погляд, абсолютно нічого не дасть: достатньо просто притиснути її розчином.

Приклеюють стрічку (або пристрілюють степлером) до стіни найчастіше сантехніки, які укладають труби ВТП, тому що без цього стрічка просто не буде добре триматися.

укладання демпферної стрічки
укладання демпферної стрічки

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я