Проблема обігрівання житлових приміщень у холодну пору року може вирішуватися по-різному. Найбільшого поширення набули різні обігрівальні прилади, зокрема прилади конвективного нагрівання повітря (радіатори опалення, електричні обігрівачі). Принцип дії таких обігрівачів заснований на випромінюванні гарячою поверхнею теплого повітря і його потраплянні у приміщення, що обігрівається. Однак при цьому тепле повітря легше ніж холодне, що призводить до його переміщення вгору до стелі. В результаті обігрівачі конвективного типу не можуть рівномірно обігріти усю площу приміщення.

Для виключення такого істотного недоліку як обігрівачі почали використовувати прилади для інфрачервоного обігрівання приміщень. Конструктивно вони нічим не відрізняються від обігрівачів конвекційного типу: є ті ж нагрівальні елементи і відображувач. Однак інфрачервоні обігрівачі дають змогу нагрівати не повітря, а поверхні стін, підлог, домашніх меблів. Таким чином прогрівання приміщення розпочинається з підлоги, звідки тепле повітря і піднімається вгору.

Розподіл тепла при звичайному конвекційному обігріваанні

Розподіл тепла при звичайному конвекційному обігріваанні

Розміщуються інфрачервоні обігрівачі на стелі або у верхній частині стін. Що вище розташований інфрачервоний обігрівач, то більша площа опромінення (обігрівання). Інфрачервоні обігрівачі бувають як у прямокутних корпусах для поверхневого монтажу, так і на різних підставках.

Варто відзначити, що енергоспоживання інфрачервоних нагрівальних приладів істотно менше ніж їхні електричні побратими. Інфрачервоний обігрівач на 40–60% економічніший ніж електричний. Окрім того, ефективність обігрівання приміщень і здатність підтримувати задану температуру на порядок вищий ніж аналогічні прилади.

ЧИТАЙТЕ  Коротка історія розвитку опалення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я