Міфи про електричну підлогу

Оскільки тепла підлога є порівняно новим продуктом для використання у системах опалення та обігрівання, а у наших людей, як відомо, до усього нового, зокрема у старшого покоління, є певні побоювання та застереження, то усе це призводить до породження міфів.  І, що цікаво, доволі часто породжуємо їх ми самі: чи від несприйняття нового, чи власного консерватизму, чи нестачі необхідних знань та компетентної інформації?!

Тому давайте з’ясовувати, що з наведених нижче аргументів – правда, а що ні.

Міф 1. Електричні теплі підлоги мають високий рівень електромагнітного випромінювання

Це один із найпоширеніших міфів, який свідчить про те, що тепла підлога завдає великої шкоди здоров’ю через сильне електромагнітне випромінювання. Але ж усі електричні прилади є джерелом електромагнітного випромінювання, проте ми спокійно, без жодних застережень, ними користуємося щодня.

За міжнародними нормами Всесвітньої організації здоров’я (ВОЗ), максимально допустиме електромагнітне випромінювання за умови щоденного 8-годинного впливу може становити 100 мкТл (Тесла, Тл – одиниця виміру індукції магнітного поля). Так, дослідження вчених показали, що на відстані 3 см звичний у побуті фен може випромінювати до 2000 мкТл, пилосос – до 800 мкТл, мікрохвильовка – до 200 мкТл, електрична плита та пральна машина – до 50 мкТл. Електромагнітне випромінювання нагрівального кабелю теплої підлоги становить приблизно 0,2 мкТл, що значно нижче ніж гранично допустимі значення. І це досягається завдяки багатошаровій конструкції кабелю, який використовують при монтажі.

Рівень електромагнітного випромінювання електричної підлоги

З наведених даних випливає, що приготувати вечерю або висушити волосся набагато небезпечніше, ніж використовувати теплу підлогу.

Цікавим фактом є те, що виробники електричної теплої підлоги багато уваги приділяють безпеці своїх продуктів і витрачають для цього чималі кошти.

У собівартості сучасної електричної теплої підлоги близько 30% становлять витрати на нагрівальний елемент, а 70% – витрати, пов’язані із забезпеченням їхнього безпечного використання.

ЧИТАЙТЕ  Кабельні нагрівальні електричні мати для теплої підлоги

Щоб знизити електромагнітне випромінювання виробники теплої підлоги вживають таких заходів:

– застосовують двожильні кабельні системи, якізводять магнітне поле навколо них до мінімуму;

– кабелі додатково екрануються, що максимально знижує рівень електричного поля.

Таким чином досягаються такі величини випромінювання двожильного кабелю і систем на його основі:

– напруга електричного поля не перевищує 20 В/м (гранично допустима – 500 В/м);

– індукція магнітного поля – 0,2–0,5 мкТл (гранично допустима – 5 мкТл).

Як бачимо, жоден із параметрів не перевищує санітарні норми. А звідси висновок – кабельна електрична тепла підлога має цілком безпечний рівень електромагнітного випромінювання.

Міф 2. Електрична тепла підлога споживає дуже багато електроенергії.

Не будемо стверджувати, що це абсолютна помилка. Насправді, електрична тепла підлога, порівняно із водяною або із радіаторами опалення, які працюють від газового котла, буде економічно невигідною.

Окрім того, у деяких інформаційних джерелах можна знайти, що не всі електричні теплі підлоги мають велике споживання електроенергії. Мовляв, інфрачервоні підлоги більш економічні порівняно із кабельними. Але це неправда: усі електричні теплі підлоги споживають приблизно однакову кількість електроенергії. Електричне підігрівання підлоги – кабельне чи плівкове

Тоді цікаво – скільки ж саме вони споживають?

Доречно з’ясувати це питання на прикладі інфрачервоної плівки. Її потужність – 220Вт/м2 і стільки ж вона б споживала, якби працювала постійно. Але завдяки терморегулятору вона працює у режимі нагрівання-охолодження. Припустимо, на терморегуляторі виставлено температуру 30°С.

Нагрівання на 2°С відбувається за 55 секунд, охолодження на ті ж 2°С – за 4 хв. Такі цифри зафіксовано при вимірюваннях в утепленому приміщенні. Таким чином, підлога гріється приблизно 20% часу, а решту часу вона остигає. Тобто за одну годину тепла підлога працює тільки 12 хвилин, і середня витрата електроенергії 1 м2 теплої підлоги становить 44 Вт/год. За добу споживання складе приблизно 1 кВт. І цей показник можна знизити, використовуючи програмований терморегулятор, який дає змогу налаштувати роботу теплої підлоги таким чином, щоб вона вдень, коли нікого немає вдома, не нагрівалася, і вночі, коли всі сплять, також. У такому випадку добові витрати електроенергії можна знизити до 600 Вт/м2.

ЧИТАЙТЕ  Для чого потрібна демпферна стрічка?
споживання електрики теплою підлогою

Багато це чи мало – кожен вирішує сам для себе. Коли мова йде про обігрівання незначної площі, наприклад санвузла, – вибір очевидний, зокрема з огляду на невеликі початкові витрати на покупку електричної теплої підлоги, а також простоту її монтажу.

Міф 3. Теплу підлога важко встановлювати власноруч,  без висококваліфікованих фахівців.

Так, це правда, але, коли мова йде про водяну теплу підлогу. Монтувати електричну теплу підлогу набагато простіше: цю роботу можна виконати власноруч, не маючи навіть спеціальної підготовки.

За простотою монтажу електричну теплу підлогу ділять на такі види:

інфрачервона плівка, монтаж якої найпростіший; для зовнішнього покриття рекомендовано ламінат, лінолеум, паркет, ковролін;

нагрівальні мати монтуються також дуже просто, але роботи з ними трохи більше, зокрема що стосується зовнішнього підлогового покриття – керамічної плитки, яку покривають спеціальним клеєм;

нагрівальний кабель, перед монтажем якого необхідно правильно розрахувати крок укладання. Сам монтаж дещо складніший, ніж у перших двох випадках. Кабель покривають бетонною стяжкою, а рекомендоване підлогове покриття – керамічна плитка.

Як бачимо, певні застереження, які стосуються електричної теплої підлоги, є, однак викликані вони, швидше за все, страхом перед чимось новим або ж, що гірше, спеціально роздуті продавцями інших видів та систем опалення.

Міф № 4. Небезпека електричної теплої підлоги від удару струму.

Аби розвіяти цей  міф,  треба зрозуміти конструктивну будову теплового кабелю шар за шаром.

  1. Всередині кабелю є нагрівальні жили, які настільки гнучкі та еластичні, що дають змогу укладати нагрівальний елемент згідно з накресленим плановим малюнком. У разі правильного укладання пошкодження нагрівальних жил практично дорівнює нулю.
  2. Кожна нагрівальна жила має власну ізоляцію з різних термостійких матеріалів: РЕ-Х, ПВХ тощо.
  3. За цією ізоляцією йде ще один ізолювальний шартермостійкий поліетилен.
  4. Наступний шар – обплетення з міді або алюмофлексу, що слугує екраном для зниження електромагнітного випромінювання.
  5. Знову ше один шар із термостійкого поліетилену.
  6. І останній шар – ізоляція із еластичних матеріалів, які запобігають різним механічним пошкодженням кабелю.
ЧИТАЙТЕ  Як правильно обрати труби для водяної теплої підлоги

Лише 15 % нагрівального кабелю є нагрівальним струмопровідним елементом, решту ж – різна ізоляція. Таким чином за такої конструкції кабелю пробій струму зведено до нуля навіть у разі високої вологості повітря. Тому електричну теплу підлогу виробники рекомендують у ванній кімнаті, кухні, сауні та інших приміщеннях із підвищеною вологістю. До речі, плівкові нагрівальні елементи також мають декілька захисних покриттів.

Отож, за умови правильного укладання та підключення теплої електричної підлоги ураження електричним струмом неможливе.

Міф № 5. Висока пожежна небезпека теплої підлоги.

Як відомо, нагрівальний кабель має декілька шарів ізоляції із термостійких й негорючих матеріалів, що є чудовим захистом від пробою струму. За умови якісного та професійного монтажу усіх елементів теплої підлоги та використання належних матеріалів ймовірність пожежі так само виключена.

Міф № 6. Тепла підлога сприяє розмноженню бактерій.

Що стосується цього міфу, то можна легко зрозуміти, чому дехто вважає, що це саме так. Насправді, як відомо, однією із умов розмноження шкідливих бактерій є наявність теплого сприятливого середовища. А оскільки площа теплої підлоги досить велика, то, виникає застереження, що це благодатний ґрунт для розмноження великої кількості бактерій. І тут важливо також пам’ятати, що обов’язковою умовою для розвитку бактерій, окрім високої температури, є наявність вологи. Вода, випадково розлита на теплу підлогу, випаровується швидше, ніж вода на холодній підлозі. Тому можна стверджувати, що теплі підлоги, швидше за все, запобігають розмноженню шкідливих бактерій, а не сприяють їхньому розповсюдженню.

Міф № 7. Тепла підлога може стати причиною виникнення хвороб ніг.

Нагрівальні елементи теплої підлоги нагрівають її поверхню до температури  +25°С, що є комфортною для людини. Як стверджують медики, така температура сприяє кращій циркуляції крові у стопах. Втім, навіть якщо температура теплої підлоги буде вищою, то це жодним чином не викликатиме хвороби ніг

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я